کنترل زمان دسترسی به اینترنت توسط ADSL Modem

یکی از مشکلات والدین، استفاده زیاد کودکان از اینترنت و عدم انجام تکالیف مدرسه می‎باشد. راهکارهای مختلفی برای مقابله با این مشکل موجود دارد؛ از گرفتن گوشی و لپ تاپ از بچه ها، تا جمع کردن سیم تلفن و ADSL Modem. ولی راهکار دیپلماسی بهتری برای مقابله با این مشکل وجود دارد که در این مقاله به آن می‎پردازیم.

قابلیت‎های زیادی در ADSL Modem ها نهفته است که ما از وجود آن‎ها اطلاعی نداریم. یکی از این قابلیت‎ها، محدود کردن زمان دسترسی به اینترنت می‎باشد. Parental Control، بخشی از تنظیمات ADSL Modem است که شما از طریق آن می‎توانید زمان دسترسی به اینترنت را تنظیم کنید؛ به طور مثال شنبه تا پنج شنبه اینترنت از ساعت 21 الی 23 فعال شود. جمعه نیز به طور کامل اینترنت قابل دسترس باشد. برای انجام این تنظیمات، کار را با ورود به کنسول ADSL Modem، با وارد کردن IP Address آن در Web Browser شروع می‎کنیم:

 

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید، به مسیر Advanced Setup > Parental Control > Time Restriction می‎رویم. بر روی کلید Add کلیک کنید تا پنجره ذیل، ظاهر شود:

در این مثال، از ساعت 12 نیمه شب الی 21:00، اینترنت برای علی قطع بوده و فقط از ساعت 21 الی 23:59 می‎تواند از اینترنت استفاده کند. MAC Address گوشی یا لپ تاپ مورد نظر را باید با ورود به تنظیمات wireless دستگاه مورد نظر، بدست آورید.

شما می‎توانید با اضافه کردن دیگر تجهیزات به این لیست، زمان دسترسی آنها به اینترنت را کنترل نمائید.

 

نویسنده مقاله: سید حسین آل طعمه

نوشته شده در تاریخ: 94/07/15